Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

5 trucuri pentru a-ti organiza garderoba asa cum de mult visai

Tags: organizare haine, organizare dulap, organizare sifonier, dulap pantofi, haine asezate

Este incredibil modul in care organizarea sifonierului iti poate schimba viata. Desi nu iti vine sa crezi, fiecare raft, sertar sau dulapior, poate influenta alegerile vestimentare zilnice, in mod special in cazul persoanelor grabite, iar asta poate duce la o dispozitie buna sau...proasta.
Recunoaste! De fiecare data cand mergi la serviciu cu o rochita noua sau cu camasa preferata pe care o asortezi cu pantofii bej si esarfa rosie este mai fericita! Si domnii care isi gasesc cravata preferata in graba de dimineata, de asemenea vor avea o dispozitie mai buna la serviciu.

Inca din copilarie visam sa am un sifonier mare, numai pentru mine, unde sa pot aseza toate hainele dupa bunul meu plac. Imi imaginam o parte a dulapului cu numeroase compartimente si cealalta cu un spatiu incapator pentru umerase si de asemenea imi doream un spatiu imens in care sa pot depozita pantofii preferati, pe care ii tineam in cutii prafuite sub pat, pe sifonier ori pe balcon. Acum am gasit solutia.

Iata cateva trucuri creative care te vor ajuta sa iti organizezi dulapul:


1. Multe rafturi

Te-ai gandit vreodata sa renunti la usa dulapului din camera principala, iar spatiul sa il imparti in mai multe bucati mai mici? Astfel, in loc de trei rafturi foarte inalte, poti face 12 mai mici, in care vei putea depozita mai multe obiecte, fara sa pierzi din spatiu.  





sursa foto: www.lonny.com

2. Renunta la dezordine

Strange in cutii hainele pe care nu le porti in acest sezon, pe care le poti impacheta intr-un mod special si le poti pozitiona in centrul camerei, ca elemente decorative. Hainele pe care le porti cel mai des aseaza-le pe umeras, pe categorii. Astfel vor fi mereu la indemana, vor fi calcate si numai bune de purtat. De asemenea, este indicat sa asezi gentile la genti, palariile la palarii si incaltamintea la incaltamine.





sursa foto: www.lonny.com

3. Organizeaza-te

Aseaza incaltamintea si paltoanele/sacourile, in functie de sezon, intr-un dulap aproape de usa, pentru a fi cat mai la indemana, atunci cand esti pe picior de plecare si pentru a te asigura ca vei face cele mai potrivite alegeri dupa ce iti vei alege deja hainele. Dulapul cu pantofi este foarte practic, in special pentru doamnele care detin multe perechi, pentru a nu sta insirati prin casa.





sursa foto: www.lonny.com

Autor: Ana Tudor


Ti-a placut acest articol?
Recomanda-l prietenilor:
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 4.13 din 5 - 4 voturi.

Newsletter zilnic GRATUIT

Comentarii 0 comentarii

Lasa un raspuns

Informatiile scrise aici sunt confidentiale.
Adresa de email data nu va fi publicata niciodata. De asemenea, toate informatiile furnizate nu vor fi partajate cu terte persoane.


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016