Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

5 mesaje amuzante pe care sa le lasi daca esti concediat

Tags: management si marketing, concediere, mesaje, e-mailuri, manager, concediat

Varianta ideala, atunci cand esti concediat, ar fi sa ramai in conditii bune cu seful. Pardon, cu fostul sef si fostii colegi. Ce faci, totusi, daca esti concediat si trebuie sa pleci, dar ai vrea sa lasi in urma un mesaj care sa aminteasca celor care te vor contacta si dupa plecarea ta, ca ai avut totusi loc pe un scaun in companie?

Ei bine, iata un top al celor mai amuzante 5 mesaje pe care le poti lasa la plecare, fie ca iti setezi e-mail-ul sa raspunda automat, fie ca lasi un mesaj inregistrat pe robotul telefonic:

1. Am plecat din birou. Revin in 1-?? ani. Va rog sa-l contactati pe managerul meu pana atunci.

2. Nu pot sa-mi mai verific inboxul. Am decis impreuna cu firma la care lucrez ca nu ma mai pot apropia la mai putin de 5 kilometri de cladirea de birouri. Doar asa am pot ramane in libertate. Multumesc pentru intelegere si sper sa gasesti ce cauti, daca nu cumva am furat eu lucrul respectiv.

3. Dragi prieteni si colegi, imi face mare placere sa va anunt ca de azi nu mai pot raspunde e-mailurilor voastre arzatoare deoarece nu mai lucrez in companie.

4. Se spune ca la altii nu umbla cainii cu covrigi in coada. Am plecat sa verific.

5. Mi-am dat demisia din cauza e-mailurilor primite de la oameni ca tine. Sper ca esti multumit.

Poate ca nu toti vor gusta aceste mesaje, insa aceasta e o varianta mai buna decat sa lasi un e-mail posomorat sau plin de regrete, in care sa iti exprimi toate nemultumirile pe care le-ai tinut doar pentru tine pana in momentul concedierii.
Autor: Mihaela Pascu


Ti-a placut acest articol?
Recomanda-l prietenilor:
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 3.43 din 5 - 7 voturi.

Alte articole similare pentru fiecare cuvant


Newsletter zilnic GRATUIT

Comentarii 0 comentarii

Lasa un raspuns

Informatiile scrise aici sunt confidentiale.
Adresa de email data nu va fi publicata niciodata. De asemenea, toate informatiile furnizate nu vor fi partajate cu terte persoane.


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016