Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

7 reclame interactive care chiar functioneaza

Tags: reclame interactive, panouri publicitare, panouri interactive

Lumea in care traim este impanzita de panouri publicitare, insa doar putine dintre ele reusesc sa starneasca interesul oamenilor si sa nu fie uitate in secunda a doua. Pentru a realiza o campanie publicitara de succes, este foarte important sa le permiti oamenilor sa participe activ la aceasta, adica sa creezi o campanie interactiva.
Iata 10 exemple de panouri publicitare interactive care, prin inventivitatea si originalitatea lor, au reusit sa starneasca interesul celor din jur:

1. Mai incet e mai sigur
Urmatoarele panouri publicitare au o calitate deosebita: pot inregistra viteza autovehiculelor, iar atunci cand acestea depasesc viteza legala,  panoul afiseaza potentialele consecinte, de exemplu, numarul de zile petrecute in spital, sau probabilitatea unui accident, in procente.

slower is better - interactive bilboard

Slower is better - interactive billboard


2. Alege nuanta bronzului
Poti avea nuanta dorita, trebuie doar s-o alegi, iar culoarea manechinului de pe panou se schimba in consecinta.

choose your tan - interactive billboard


3. Ce greutate ai?
Atunci cand o persoana se aseaza pe banca, este afisata greutatea reala a acesteia.

bust stop interactive billboard


4. Se intampla atunci cand nu priveste nimeni
In dorinta de a scoate in evidenta pericolele violentei conjugale, acesta este primul panou care se schimba atunci cand nimeni nu il priveste.

It happens when nobody's watching


5. Rezolva puzzle-ul
Acest panou le ofera trecatorilor posibilitatea de "a-si face ordine in cap", rezolvand puzzle-ul pentru cafeaua de 1 euro de la McDonald's.

puzzle - interactive billboard


6. Devino artist
Acest panou interactiv incurajeaza trecatorii sa creeze propriul graffiti. Acestia pot alege dintre mai multe culori pentru a-si spune mesajul.

Street artist interactive billboard


 7. Curata porii, lupta impotriva cosurilor
Acest panou consta intr-o persoana care statea in interiorul acestuia si curata "porul" la propriu cat e ziua de lunga.

Clean the pores - interactive billboard
Autor: Adelina Moisan


Ti-a placut acest articol?
Recomanda-l prietenilor:
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:


Nota: 5 din 5 - 3 voturi.

Alte articole similare pentru fiecare cuvant


Newsletter zilnic GRATUIT

Comentarii 3 comentarii

MarketingPortal.ro 09-Mar-2012 13:43:53
Va puteti abona GRATUIT la Revista de Marketing dinamic si Excelenta in Vanzari si primeste cele mai bune trucuri si sfaturi pe email.

Casuta de abonare se afla in partea dreapta, sus, a site-ului. Va multumim.
mihaela 06-Mar-2012 00:02:45
Pentru Alex: iti faci studiile deocamdata sau si activezi in domeniu? vei lucra in domeniu? daca da, si daca vrei, da-mi o adresa de mail, nu neaparat cea pe care o folosesti frecvent, ca sa iti trimit niste materiale interesante. le-am descoperit pe internet si eu, mi-au adus multe lucruri noi, multe. deosebite, unele din ele, chiar mi-au folosit in activitatea mea.
Mihaela
alex17 05-Mar-2012 19:00:08
imi fac studiile in marketing si as vrea sa flu toate noutatile in marketing

Lasa un raspuns

Informatiile scrise aici sunt confidentiale.
Adresa de email data nu va fi publicata niciodata. De asemenea, toate informatiile furnizate nu vor fi partajate cu terte persoane.


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016